Aktualności IBUK.PL Drukuj Email
Redaktor: Jarek   
09.12.2010.

       Image                                     

 

 WEJŚCIE DO NASBI

 


INSTRUKCJE KORZYSTANIA Z IBUK LIBRA

 

 

DOŁĄCZ DO IBUK LIBRA

 

 FUNKCJE IBUK LIBRA

 

 OSOBISTA PÓŁKA MY IBUK

 

 

 

 

 

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że  Biblioteka PWSZ im. Witelona w Legnicy udostępnia nową ulepszoną wersję czytelni internetowej  ibuk.pl. pod nazwą IBUK LIBRA. Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp  do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych  wydawnictw.

Każdy użytkownik w sieci uczelni, po  wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl  , powinien  otrzymać dostęp do książek w ibuku.

UWAGA:

-  bardzo ważne! – w  pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i  hasło).

Nowością jest konieczność  jednorazowego założenia osobistego konta myIbuk, umożliwiającego danemu  użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem. Po  założeniu konta czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może  korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. 

 Kliknij POMOC i zobacz Jak korzystać  z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy) - prawy górny róg na stronie  libra.ibuk.pl

konto  myIbuk - wymagana przeglądarka: Google Chrome lub Mozilla  Firefox.

konto  myIbuk - zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z  książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i  encyklopedii.

Logowanie do czytelni IBUK LIBRA poza kampusem Uczelni.

UWAGA: korzystając ze strony  http://libra.ibuk.pl  w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i  hasło), a dopiero później system pyta nas o kod  aktywacyjny.

Warunki otrzymania PIN - kodu aktywującego:

1.               osoba chcąca korzystać z możliwości zdalnego dostępu do czytelni internetowej IBUK LIBRA musi spełniać warunki regulaminu Biblioteki PWSZ im. Witelona w Legnicy,

2.              każdy użytkownik IBUK LIBRA musi posiadać własne konto w Bibliotece PWSZ im. Witelona w Legnicy, kartę biblioteczną oraz w przypadku studentów aktualny wpis do legitymacji studenckiej,

3.              jeżeli osoba spełnia powyższe warunki to może udać się od poniedziałku do piatku do Czytelni nr 3 (Bud. A s. 366) oraz w soboty do Wypożyczalni (Bud. C, s. 011) gdzie po wypełnieniu odpowiednich dokumentów otrzymuje kod-pin do korzystania ze zdalnego dostępu do czytelni internetowej IBUK LIBRA,

4.               baza IBUK LIBRA nie zezwala na kopiowanie ani drukowanie treści udostępnianych książek, w przypadku jakiegokolwiek nadużycia lub naruszenia litery prawa podczas korzystania ze zdalnego dostępu do czytelni internetowej IBUK LIBRA Biblioteka ma prawo do zablokowania konta, a osoba traci na zawsze możliwość późniejszego korzystania z IBUK LIBRA,

5.                w przypadku studentów kończących studia lub nauczycieli akademickich i pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy, wobec których została rozwiązana umowa o zatrudnieniu, wszystkie te osoby zobowiązane są zgłosić się do Biblioteki celem zlikwidowania konta do zdalnego dostępu do czytelni internetowej IBUK LIBRA.

 WAŻNE!!!

Osoby, które korzystają z nadanych im wcześniej login-ów i haseł dostępu oraz PIN-kodów proszone są o zgłoszenie się od poniedziałku do piatku do Czytelni nr 3 (Bud. A s. 366) oraz w soboty do Wypożyczalni (Bud. C, s. 011) celem uzyskania nowych PIN - kodów  dostępu ważnych na rok akademicki 2016/2017.

 

WEJŚCIE DO NASBI

 

 

NASBI  Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka Państwowej  Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy  przygotowała dla Państwa  możliwość wypożyczania elektronicznych wersji publikacji czołowych wydawnictw technicznych dostępnych na nowej platformie edukacyjnej - NASBI.

Baza umożliwia dostęp online do 78 publikacji z takich dziedzin jak informatyka, programowanie i zarządzanie -lista dostępnych tytułów .

Z kolekcji można korzystać zarówno z komputerów sieci uczelnianej, jak i z komputerów domowych, po autoryzacji za pomocą specjalnego jednorazowego kodu przydzielanego przez bibliotekarza.

Użytkownik chcący korzystać z możliwości zdalnego dostępu powinien posiadać konto w Bibliotece PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Zdalne kody można pobrać  w Czytelni Naukowej  nr 3 (Bud. A s. 366) oraz w Wypożyczalni (Bud. C, s. 011).

Aby skorzystać z publikacji na platformie NASBI należy:

1.    Wejść na stronę nasbi.pl.

2.    Założyć osobiste konto w bazie (Zarejestruj się). Rejestracja wyłącznie na podstawie adresów email.

3.    Potwierdzić założenie konta klikając link aktywacyjny przesłany na podany w formularzu rejestracyjnym adres email.

4.    Zalogować się do NASBI.

5.    Wyszukać publikację do wypożyczenia, np. wg następujących kryteriów: tytuł, autor, ISBN. Publikacje można również wyszukiwać poprzez Kategorie (menu z lewej strony).

6.    Po odnalezieniu właściwej publikacji wybrać opcję Pożycz widniejącą obok tytułu (przed wypożyczeniem można zapoznać się z częścią tekstu publikacji wybierając opcję Czytaj fragment). Po kliknięciu opcji Pożycz książka wędruje na półkę Użytkownika (górne menu). Pozostanie tam przez 14 dni (Użytkownik może ją wcześniej "zwrócić" używając opcji Oddaj).

 

 

Zmieniony ( 03.03.2017. )
 

statystyka