Nowości Drukuj Email
Redaktor: Agnieszka Koza   
27.04.2009.


Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy serdecznie zaprasza P.T. Użytkowników  do korzystania z dostępu testowego do baz danych Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Bazy zapewniają dostęp do pełnych tekstów ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.

Academic Search Ultimate - Wejście do bazy na terenie Uczelni

Business Source Ultimate - Wejście do bazy na terenie Uczelni

 

Academic Search Ultimate to najobszerniejsza, najpopularniejsza, wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

 

Business Source Ultimate to najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza umożliwia śledzenie światowych trendów i aktualnie podejmowanych tematów biznesowych. Tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej sprawia, że Business Source Ultimate zapewnia dostęp do lokalnych wiadomości na temat biznesu na niespotykaną wcześniej skalę. Business Source Ultimate zawiera również studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami przybliżające studentom zadania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

Dostęp testowy trwa do 31 maja 2018 roku

 
SZKOLENIE BIBLIOTECZNE

Zapraszamy do odbycia wirtualnego szkolenia bibliotecznego, którego celem jest przygotowanie studentów

I roku do aktywnego korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Szkolenie biblioteczne dostępne jest na Portalu Edukacji Zdalnej PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Instrukcja rozpoczęcia szkolenia bibliotecznego po zalogowaniu do Portalu Edukacji Zdalnej PWSZ im. Witelona w Legnicy

1.    Z listy Kursy wybierz Szkolenie biblioteczne,

2.    Wprowadź jednorazowy Klucz dostępu do kursu: Sbib,

3.    Rozpocznij Szkolenie biblioteczne,

4.    Rozwiąż Test.

 

 


Infobrokering  w praktyce: zasady i metody wyszukiwania informacji w zbiorach

BAZY

ProQuest - internetowa baza publikacji elektronicznych.

Jest jedną z największych na świecie internetowych baz gromadzących zbiory publikacji elektronicznych oraz zintegrowaną platformą zapewniającą dostęp do różnorodnych dokumentów. Umożliwia użytkownikowi przeglądanie artykułów z tysięcy czasopism  oraz zapewnia dostęp do szczegółowych abstraktów i opisów tysięcy publikacji nieperiodycznych.

Szczegóły korzystania z bazy PROQUEST

 

Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN)

Jest narzędziem badawczym, które umożliwia wszystkim polskim naukowcom bezpłatny dostęp do światowych zasobów wiedzy – elektronicznych baz danych oraz czasopism  i publikacji naukowych w wersji elektronicznej.

 To ważne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych  we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, jak również istotna pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe.

 

Szczegóły korzystania z bazy EBSCO

 

Szczegóły korzystania z bazy  SCOPUS

 

Katalog biblioteczny on-line OPAC

Umożliwia każdej osobie, posiadającej dostęp do Internetu, szybkie wyszukiwanie informacji na temat zasobów Biblioteki PWSZ im. Witelona w Legnicy . Katalog biblioteczny OPAC dostępny jest na stronie internetowej biblioteki.

Wejście do katalogu OPAC

Szczegóły korzystania z katalogu OPAC

 

 

SZKOLENIE BIBLIOTECZNE 

Zmieniony ( 15.03.2018. )
 

statystyka