Nowości Drukuj Email
Redaktor: Agnieszka Koza   
27.04.2009.
BAZA TESTOWA

 

Uprzejmie informujemy P.T. Czytelników, że do dnia 15 lipca 2017 r. Biblioteka  Państwowej  Wyższej Szkoły  Zawodowej  w Legnicy posiada otwarty dostęp testowy do bazy z zakresu literatury, sportu oraz nauk  o  żywności i żywieniu.

 

Dostępne bazy:

 

Food Science Source

SPORTDiscus with Full Text

Literary Reference Center Plus

Nutrition Reference Center

 

 

***********************************************************************************************************

 Image

 

 

NASBI  Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka Państwowej  Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy  przygotowała dla Państwa  możliwość wypożyczania elektronicznych wersji publikacji czołowych wydawnictw technicznych dostępnych na nowej platformie edukacyjnej - NASBI.

Baza umożliwia dostęp online do 78 publikacji z takich dziedzin jak informatyka, programowanie i zarządzanie -lista dostępnych tytułów .

Z kolekcji można korzystać zarówno z komputerów sieci uczelnianej, jak i z komputerów domowych, po autoryzacji za pomocą specjalnego jednorazowego kodu przydzielanego przez bibliotekarza.

Użytkownik chcący korzystać z możliwości zdalnego dostępu powinien posiadać konto w Bibliotece PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Zdalne kody można pobrać  w Czytelni Naukowej  nr 3 (Bud. A s. 366) oraz w Wypożyczalni (Bud. C, s. 011).

Aby skorzystać z publikacji na platformie NASBI należy:

1.    Wejść na stronę nasbi.pl.

2.    Założyć osobiste konto w bazie (Zarejestruj się). Rejestracja wyłącznie na podstawie adresów email.

3.    Potwierdzić założenie konta klikając link aktywacyjny przesłany na podany w formularzu rejestracyjnym adres email.

4.    Zalogować się do NASBI.

5.    Wyszukać publikację do wypożyczenia, np. wg następujących kryteriów: tytuł, autor, ISBN. Publikacje można również wyszukiwać poprzez Kategorie (menu z lewej strony).

6.    Po odnalezieniu właściwej publikacji wybrać opcję Pożycz widniejącą obok tytułu (przed wypożyczeniem można zapoznać się z częścią tekstu publikacji wybierając opcję Czytaj fragment). Po kliknięciu opcji Pożycz książka wędruje na półkę Użytkownika (górne menu). Pozostanie tam przez 14 dni (Użytkownik może ją wcześniej "zwrócić" używając opcji Oddaj).

 

Zmieniony ( 22.05.2017. )
 

statystyka